Вчителі польського ліцею звернулися до учнів з приводу нового закону про Інститут нацпам’яті

Поправки до польського закону про Інститут національної пам’яті, які вже пройшли обидві палати парламенту, Сейм і Сенат, викликали бурхливі дискусії за межами Польщі: в Ізраїлі, в США, в Україні і навіть дочекалися похвали від Рамзана Кадирова. У кожної сторони, окрім очільника Чечні, свій біль. У ізраїльтян та їхнього лобі в Америці обурення, що за забороною звинувачувати представників польського народу у злочинах, котрі сталися за часів Третього Рейху криється намагання вибілити тих, хто Рейху допомагав у винищенні євреїв. В Україні поправки охрестили «закон про заборону бандеризму», хоч ані цей польський новотвір, ані слова «бандерівець», «бандерівські», ОУН, УПА чи «червоно-чорний прапор» в ньому не звучать, є лишень «українські націоналісти» та ті з них, хто колаборував з німцями.

Проте й у самій Польщі поправки викликали бурхливі дебати, звернення інтелігенції, пікетування президентського палацу (поки Анджей Дуда не підписав закон, він не вступить в силу). Противникам цих поправок йдеться про одне: у них вбачають серйозний наступ на свободу слова та думки. У цьому контексті цікавим є публічний лист двох викладачів-істориків ліцею ім. Яцека Куроня у Варшаві до учнів та їх ровесників. Себастіан Матушевський, та доктор наук Пьотр Лясковський є як науковці також співпрацівниками проекту опрацювання Архіву Рінгельблюма, так називають задокументовані, заховані та віднайдені документи Варшавського гетто. Сам ліцей імені Куроня відомий своїм свободолюбством – ключові рішення приймає віче, у якому беруть участь учні, викладачі та батьки, має у Варшаві образ кузні кадрів для ліво-центристського і ліберального таборів.

Хочу ознайомити українського читача із текстом листа до ліцеїстів, опублікованим у «Газеті Виборчій». Українська Верховна Рада розгляне заяву з приводу поправок до польського закону про ІНП у вівторок 6 лютого.

По материалам: https://lb.ua/blog/roman_kabachiy/389140_vchiteli_polskogo_litseyu_zvernulisya.html

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*